0

Yükleniyor...
Yaşamınıza değer
Pentair Intellichlor™ Tuz Klorinatörü

Günümüzde Türkiye’deki yüzme havuzlarının çoğu çeşitli fazlardaki kimyasal maddelerin tatlı su içerisine atılması sureti ile dezenfekte edilmektedir. Bu dezenfeksiyon yöntemi ile hem kendimizin hem de çocuklarımızın içine girdiği suyun temiz ve insan sağlığına uygun olduğunu düşünebilirsiniz…

Şunu unutmamak gerekir ki, her kimyasal madde kullanımı başka bir kimyasal tepkimeyi beraberinde getirir. Sonuç olarak, sıradan klorlama yöntemleri havuzumuzun içini bakterilerden arındırmış ama birçok kimyasal madde ile doldurup sağlık açısından son derece kritik bir ortam oluşturmasına sebep olur.​

Ekolojik bilincin gelişmesi ile giydiğimiz kıyafetlerin, yediğimiz besinlerin bile ekolojik standardı hesaplanırken, yüksek miktarda kimyasal maddelerin içinde yüzmek ise hiç de akılcı bir tutum olmayacaktır…

Kimyasal klor kullanımının sağlığa zararlı olması prensibine dayanarakAmerikalı uzman mühendislerce, deniz suyunun da insan sağlığı üzerine olumlu etkileri göz önünde bulundurularak teknolojisini gerçekleştirdikleri Pentair İntellichlor Tuzlu Su Havuz Dezenfeksiyon Sistemi, dünyada yaygın olarak kullanılan, hem ekonomik hem de sağlık açısından en çok tavsiye edilen havuz dezenfeksiyon yöntemidir.

Sistem doğada çokça tabii halde bulunan kaya tuzunu (NaCl) elektroliz yöntemiyle kendi DOĞAL GAZ KLOR’U üretmesi prensibine dayanır. Yüzme havuzu dezenfeksiyonu için gerekli olan hipoklorid asidin(HOCl) elektroliz yöntemiyle doğal ve sağlıklı yollar ile meydana gelir ve böylece yüzme havuzlarınız için kimyasal klor kullanımına son vermenizi sağlar.

PENTAIR  Intellichlor 
ve PENTAIR  PH Otomasyonu
ile birlikte tasarlanmıştır.

Havuzunuzun hacmine bağlı olarak, havuzunuza   sezon başlangıcında sadece  bir sefer kaya tuzu ilavesi yapılacaktır. Çok düşük maliyetli, sağlıklı ve  doğal bir sistemdir. 
Pentair Ph Otomasyonu ileri teknoloji bir sistem olup ph sıvısını ve dışarıdan klor ihtiyacını el ile manuel olarak dökmeyi önler. 

* Sistem otomatik çalışır, insan müdahalesi gerektirmez

* Montajı kolaydır

* IP 65 kutu ile su ve nem korumalıdır

* Havuz suyunun daha az değişimine neden olduğundan daha ekolojiktir.  

* Diğer modellere göre daha etkili klorinatör hücresi ile çalışır

* Kırmızı ve yeşil ışıklar sistem güç durumunu, su akışını ve hücre durumunu gösterir.  

* Diğer modellere göre daha uzun ömürlüdür

* Çalışma saatlerini kaydederek servis altyapısını oluşturur 

* Titanyum paneller üstüne değerli metal Rutenyum oksit ile kaplı  

* Hücreler için kaç saat ömrü kaldığını gösterir kullanım raporlaması 

* Tuz seviye ekranı havuzdaki tuz oranını gösterir  

Uzmanlarımız ile canlı olarak görüşün.
Ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi için, iletişim bilgilerinizi paylaşmanız yeterli.

Dışarıdan Kimyasal Olarak
Eklenen Klor ile Pentairİntellichlor Jeneratörünün Farkı Nedir?

Dışarıdan eklenen klor havuz suyu ile reaksiyona girerek, dezenfeksiyonu sağlayan %15’lik Sodyum Hipoklorit oluşumunu sağlar. Havuzdaki diğer çöktürücü, yosun önleyici ve parlatıcı gibi kimyasal maddelerin eklenmesi ile Sodyum Hipoklorit reaksiyona girerek ilk 24 saat içerisinde kansere neden olan Klorat (CLO3) ve sağlığa zararlı olan diğer yan ürünlerin oluşumuna neden olmaktadır. Klorat konsantrasyonunda, 60 gün içerisinde %300 artış gözlenmektedir.

Pentair İntellichlor Tuz Jeneratöründe ise üretilen Hipoklorit konsantrasyonu %0,6 olup, ilk 24 saat içerisinde Klorat oluşumu saptanmamaktadır. İntellchlor, Hipokloritin ihtiyaç kadar üretilmesini sağlayıp, hem havuzda gereğinden fazla klor olmasını hem de bu sayede Klorat oluşumunun önüne geçmiş olur.

Pentair-Ekolojik-Havuz-Sistemi
SİSTEM HANGİ AVANTAJLARI SUNUYOR ?

* Montajı çok kolaydır

* Evinizde tehlikeli ve zehirli kimyasallar depolamak zorunda kalmazsınız

* Mikroorganizmaları da bu şokla yok ettiğinden çökeltici kullanmanıza gerek yoktur

* Bu sistem bakteri ve yosuna karşı dezenfeksiyonu neredeyse sıfır maliyetle yaparken havuz suyunu daima berrak tutar..

* Klorlu suya nazaran tuzlu suyun tıpkı deniz suyu gibi cilt üzerinde çok olumlu etkileri vardır

* Havuza kimyasal olarak atılan klorun sistemlerde kullanılan hipoklorid(HOCl) miktarının sadece % 8 i veya % 15’i temizleme işlemini yaparken maddenin diğer büyük kısmı havuzun suyunu ağırlaştırır..

* Piyasadan aldığınız en kaliteli kimyasalda bile ürünün yapısı gereği tam standardı(Ph:7.2-7.6) tutturmak imkansızdır. Tuzlu Su Havuz sistemi devamlı ve güvenli doğal bir yöntemdir..

KİMYASAL KLORUN ZARARLARI NELERDİR?

* Cilt temasında cilt kanseri, solunmasında akciğer kanseri

* Vücudun dışa açılan göz, burun, kulak gibi alanlarda mukozada tahriş edici etkisi olmaktadır

* Klor alınan miktara ve zamana göre farklı etkiler yapar

* Klorun uçucu özelliği olması nedeniyle, suyun içinde % 70 oranında buharlaşarak, etkisini yitirir. Bu şekilde gaz haline geldiğinde, özellikle kapalı havuzlarda solunum sistemi üzerinde oldukça zararlı etkileri vardır

* Kimyasal olarak dışarıdan ilavesi yani devamlı kullanımı gerekmektedir. Bu ise işletmenin girdi maliyetlerini yükseltici etki gösterir

Tek Kelimeyle Yaşamınıza Değer

Nilkumsal'ın ayrıcalıklı dünyasıyla

PENTAIR

TAKİP EDİN
Dark
Light